از بکارگیری پرستاران باردار و بیمار در بخش‌های کرونا ممانعت شود

رییس شورای عالی نظام پرستاری ضمن تاکید بر لزوم تسریع در بررسی پرونده شهدای مدافع سلامت، در عین حال ممانعت از بکارگیری پرستاران باردار و بیمار در بخش های کووید را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “خبرتصویری” به نقل از ایسنا، دکتر شمس‌الدین شمسی _ رئیس شورای عالی نظام پرستاری، در مراسم یادواره شهدا و ایثارگران حوزه پرستاری ضمن تسلیت وفات حضرت زینب (س)، گفت: این مراسم به دلیل بزرگداشت مقام شهدای مدافع سلامت برگزار شده است. پرونده این شهدای گرانقدر در دست بررسی است و تعدادی بررسی شده است، اما متاسفانه تعدادی پرونده هنوز تعیین تکلیف نشدند و یا نتیجه‌ای که باید عاید شود حاصل نشده است.

وی افزود: از مسئولین این امر تقاضا داریم برای کسانی که بدون منت و چشمداشت به میدان مبارزه با ویروس منحوس آمدند اقدامات لازم را انجام دهند. تقدیر صرفا زبانی و شفاهی نیست، ما انتظار داریم مسئولین محترم این موضوع را تسریع کنند تا شرمنده خانواده این شهدا نشویم. بنابراین اولین درخواست ما سرعت بخشیدن به بررسی پرونده شهدای مدافع سلامت است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری، تاکید کرد: در چندماه گذشته پرستاران بارداری را از دست دادیم که شرایطی جانسوز و جانگداز بود. البته در روزهای ابتدایی شیوع کرونا بخش نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شد تا پرستاران باردار و پرستاران دارای بیماری خاص از کار کردن در بخش‌های کووید۱۹  معاف شوند، ولی باید قاطعانه و جدی‌تر از این موضوع پیشگیری شود و این موضوعی که برای خانم‌های باردار شهدای سلامت بوجود آمد، به جد پیگیری شود تا اگر خدایی نکرده در این موضوع سهل‌انگاری صورت گرفته است، با این موضوع برخورد شود و از این پس از کار کردن پرستاران باردار و بیمار به شکل جدی ممانعت به عمل آید.

وی در ادامه بیان کرد: پرستاران زیادی در زمان شیوع کرونا به این بیماری مبتلا شدند که بهبود یافتند و تعدادی هم شهید شدند، اما فراموش نکنیم تعدادی از پرستاران دچار آسیب‌های جسمی شدند و مشکلات و عوارض پایدار پیدا کردند. تقاضا می‌کنیم برای پرستاران آسیب دیده از کرونا قوانینی شبیه به ایثارگری در نظر گرفته شود زیرا توان و سلامت خود را از دست داده‌اند و شاید نتوانند مانند گذشته فعال باشند.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.