افزایش ۵۰ درصدی فروش و سه برابری سود تاپیکو

مدیر عامل تاپیکو در مراسم تقدیر از کارگران نمونه ایرانول اعلام کرد:
افزایش ۵۰ درصدی فروش و سه برابری سود تاپیکو

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در مراسم تقدیر از کارگران نمونه شرکت نفت ایرانول از افزایش ۵۰ درصدی فروش و سه برابری سود این هلدینگ در شش ماهه نخست سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس مخدومی ضمن تبریک روز کارگر گفت: ایرانول در تمام شاخص ها رشد خوبی داشته و توانسته است سهم بازار را از ۱۹درصد سال ۹۳ به بیش از ۳۰درصد در سال ۹۷ تبدیل نماید و یکی از بهترین شرکت های تاپیکو از نظر مدیریتی است که از مدیریت و هیات مدیره شرکت تشکر می کنم.
وی در ادامه به برخی از اقدامات شرکت تاپیکو در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: در خانواده تاپیکو ارزش بازار در سال ۹۷ از ۱۲۷۵۰ میلیارد به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید که حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.
مهندس مخدومی در ادامه با اشاره به تسویه ۶۵ درصد از وام های قبلی این شرکت، گفت: در مجموع فروش محصولات در خانواده تاپیکو در سال گذشته حدود ۴۶ درصد افزایش داشته است.
مهندس مخدومی همچنین به سود شش ماهه شرکت تاپیکو نیز اشاره کرد وگفت: سود تاپیکو در شش ماهه نخست سال ۹۷ نسبت به شش ماهه نخست سال ۹۶ از ۷۶۵ میلیارد تومان به ۲۴۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی همچنین در ادامه افزایش تولید گروه پتروشیمی تاپیکو و دستیابی به رکورد بیشترین تولید توسط پتروشیمی فن آوران و خراسان را در بین تمامی شرکت های پتروشیمی به اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دستاوردهای این شرکت در سال ۹۷ عنوان کرد.
مهندس مخدومی همچنین با اشاره به رتبه تاپیکو در میان صد شرکت برتر در سال ۹۷ ، گفت: در سال ۹۷ تاپیکو با سه پله صعود از رتبه ۲۳ به ۲۰ ارتقا یافت و ایرانول نیز توانست در بین صد شرکت برتر از رتبه ۹۷به ۸۷ ارتقا یابد و توانستیم در هلدینگ های چند رشته ای در همایش سالانه صد شرکت برتر ایران رتبه یک را بدست آوریم.
وی همچنین تصریح کرد: افزایش سهام شناور در تاپیکو طی سال گذشته از ۶ درصد قبل به۱۱/۶ درصد رشد همراه بوده است .
مهندس مخدومی در ادامه ثبت افزایش سرمایه شرکت های ایرانول و پاسارگاد به مبلغ ۲۶۰ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات این هلدینگ در سال گذشته بیان کرد و گفت: بازده سهام تاپیکو از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۷۴ درصد رشد داشته است .
مخدومی همچنین به ارتقای رتبه شفافیت تاپیکو در بین هلدینگ های بورسی اشاره کرد و گفت: پرداخت سود سهامداران حقیقی ۱۲ روز پس از برگزاری مجمع عمومی برای نخستین بار و پرداخت و سود سهام کلیه سهامداران یک ماه پس از برگزاری مجمع از دیگر اقدامات سال ۹۷ هلدینگ تاپیکواست.
در این مراسم مهندس اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول نیزگفت: خوشبختانه ایرانول روند رشد و توسعه خوبی دارد و طی شش سال اخیر با برنامه ریزی انجام شده رکورد تولید، فروش ،صادرات ، سود و افزایش سهم بازار روغن موتور را از اول تاسیس ایرانول تاکنون شکسته ایم.
گفتنی است؛ در این مراسم که دکتر هاشمی رئیس هیات مدیره و دکتر افضلی عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایرانول حضور داشتند از ۱۱ نفر از کارگران نمونه شرکت نفت ایرانول آقایان سعید شیرازی زاده، علی اصغر افتخاری، محمود شکرالله زاده، مصطفی عباسی، فرهاد محمدی ثمرین، مهران خیری، علی توکلی، کرمعلی ترکاشوند، علی شری پور، بیژن ضیغمی و سرکار خانم کبری سلیمی تجلیل بعمل آمد.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.