برنامه‌های “جهش تولید” وزارت صنعت ابلاغ شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت‌ معدن و تجارت اعلام کرد: مهمترین برنامه‌های سال جهش تولید بخش صنعت، معدن و تجارت در هفت محور و ۴۰ برنامه، نهایی و ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “خبرتصویری” به نقل ازوزارت صنعت، معدن و تجارت، “سعید زرندی” افزود: این برنامه‌ها شامل توسعه و تعمیق ساخت داخل در راستای جهش تولید (۱۱ برنامه)، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیرنفتی (پنج برنامه)، توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای نقشه راه (پنج برنامه)، توسعه فناوری و محصولات دانش‌بنیان (پنج برنامه)، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری (پنج برنامه) بهبود فضای کسب‌وکار مرتبط با بخش صنعت، معدن و تجارت (پنج برنامه) و تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری (چهار برنامه) توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه معاونت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه ابلاغ شد.

وی گفت: در این برنامه الزام های تحقق اهداف و اجرای برنامه‌های جهش تولید به صورت دقیق مشخص شده است.

زرندی ادامه داد: راه‌کارهای رسیدن به جهش تولید، چالش‌های فراروی بخش صنعت در سال ۹۹،  فرصت جهش‌های درون بخشی در سال جاری و هدف‌گذاری شاخص‌های تولید و تجارت در سال ۹۹، از مهمترین بخش‌های برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: وظایف و اقدامات هر یک از بخش‌های مختلف در وزارتخانه مشخص شده و عملکردها بر اساس این برنامه، رصد و پایش خواهد شد.

وی تأکید کرد: جهش تولید با همراهی و هماهنگی همه بخش‌های اقتصادی و ا جرایی کشور دنبال خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب امسال را به نام سال جهش تولید نامگذاری کردند.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.