به منظور متعادل سازی بازار خودرو صورت گرفت :‌فروش فوری پنج هزار و ۷۰۰دستگاه از محصولات ایران خودرو در هشت روز

روه صنعتی ایران خودرو پس از صدور مجوز اختصاص ۲۰ درصد از تولیدات روزانه خود به فروش فوری از سوی وزارت صمت، تعداد ۵هزار و ۷۰۰دستگاه خودرو را به صورت فوری از سی‌ام بهمن، در هشت روز، به فروش رسانده است.

به گزارش خبر تصویری، در مجموع اسناد تعداد ۳۵هزار و ۴۰۵دستگاه خودرو از ابتدای بهمن تا روز یازدهم اسفندماه صادر شده و همین تعداد خودرو به مشتریان تحویل داده شده است که برمبنای نظرات کارشناسان بازار، با افزایش عرضه، قیمت خودرو در روزهای اخیر با سیر نزولی همراه بوده است.

براساس این گزارش، تعداد تولید با شیب کم به علت مشکلات قطعه سازان به واسطه تحریم و مشکل نقدینگی، سبب کاسته شدن عرضه به بازار شد و افزایش تقاضای واقعی در روزهای پایانی سال، به کمبود خودرو در بازار دامن زد.

این گزارش می افزاید، با توجه به شرایط ایجاد شده در بازار خودرو،‌ با دستور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو،‌ این خودروساز به عنوان تامین کننده اصلی بازار، کارگروه های تخصصی برای تحلیل وضعیت در هفته های گذشته تشکیل داده تا قیمت بازار خودروها را به قیمت های کف هفته اول بهمن ماه کاهش دهد که به اذعان کارشناسان بازار، این هدف درحال محقق شدن است به گونه ای که قیمت در بازار آزاد سیر نزولی در پیش گرفته است.

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور دست یابی به این هدف و کاهش و یا تثبیت قیمت خودرو در بازار آزاد، برنامه‌ریزی مجدد و تخصیص منابع حاصل از فروش به قطعه سازان برای افزایش توان تولید را در دستور کار قرار داد. این خودروساز به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان واقعی برنامه فروش ۲۰ درصد از تولید روزانه به صورت فوری را به اجرا گذاشت و محدودیت هایی از جمله امکان ثبت نام فقط یک دستگاه خودرو برای هر کد ملی، عدم ثبت نام در ۱۸ ماه گذشته برای محصولات ایران خودرو و حداقل سن ۱۸ سال را اعمال کرد.

همچنین در طرح های فروش فوری روزانه کاهش اختصاص خودرو به مشتریانی که در گذشته بیش از یک ثبت نام داشته اند و عدم تخصیص خودرو به مشتریان حقوقی به عنوان عوامل محدود کننده درنظر گرفته شد.

پیش بینی می شود، با افزایش عرضه و تحویل خودروها در فروش فوری، کاهش قیمت در بازار ادامه داشته و شرایط مطلوب تری برای تامین نیاز از سوی مشتریان واقعی و نهایی فراهم شود.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.