بورس مسیر رشد را تا چه زمانی ادامه می‌دهد؟

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: دولت با عرضه دارادوم نشان داد همچنان حمایت از بازار سهام را در دستور کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی “خبرتصویری” حیدری،کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرآنلاین در این خصوص گفت:من فکر می کنم قیمت سهام به محدوده‌ای از ارزندگی رسیده است که می‌توان بازار سهام را یک حراجی واقعی دانست.

وی با اشاره به اینکه جو حاکم بر بازار حکایت از خوشبینی سهامداران دارد، گفت:من معتقدم که بدبینی حاکم بر بازار از میان رفته است و حقوقی‌ها نیز به میدان آمده‌اند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

او با اشاره به نقش دولت ادامه داد: اتفاقا دولت نیز با ارائه صندوق دارا دوم داد نشان میدهد که کماکان قصد حمایت از بازار سهام را دارد و در نتیجه این اقدامات می تواند نشان دهنده اخبار مثبتی باشد که در این حوزه وجود دارد .

وی گفت: در بعد بین الملل،باید توجه داشت نشست برجام که به ریاست آقای عراقچی برگزار می‌شود، بر وضعیت بازار تاثیر خواهد داشت.  وی با تاکید بر این که این نشست مثبت خواهد بود، گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد این نشست و اخبار آن ، حاشیه‌هایی را به همراه دارد و در نتیجه نوسانات بازار بیشتر از امروز خواهد بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه اضافه کرد: کماکان انتظار می‌رود که گروه بانکی، تا حدی خودرویی و پتروشیمی رشدهای مناسبی را تجربه کنند.

وی با اشاره به اینکه حمایت حقوقی‌ها در شرایط کنونی مثبت است، اضافه کرد: بازار فردا رویکردی اقتصادی ندارد بلکه تحت تاثیر سیاست است و باید در انتظار اخبار بود.

وی اضافه کرد: هر دوره ای یک گروه یا یک نمادهای خاصی بیش از دیگران در بازار دیده میشوند.این دیده شدن می‌تواند به دلایل علمی، اقتصادی و حتی سیاسی باشد.

این کارشناس در توضیح این مطلب ادامه داد: مثلا بانک ها به دلیل صدور مجوز افزایش سرمایه فرصت خوب خرید ایجاد کردند و سایر صنایع نیز هر کدام به دلیل خاص خودشان موقعیت مناسب خرید برای سهامداران ایجاد کرده‌اند.

به گفته وی با توجه به موضوع دارا دوم می‌توان انتظار تقویت پتروشیمی‌ها را نیز داشت.

وی گفت:من معتقدم ورود نقدینگی از یک طرف و عملکرد عاقلانه سهامداران به ویژه حقوقی‌ها از سوی دیگر موقعیت بورس را تقویت می‌کند.

او گفت: با این وضعیت می‌توان انتظار داشت بورس در مسیر رشد باقی بماند اما فردا نوسانات بازار بیشتر از امروز خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.