تصمیمات انضباطی موثر و قابل رویت است

در توضیح روابط عمومی فدراسیون فوتبال در واکنش آمده است:

«احتراما با عنایت به مطلب منتشره در آن رسانه وزین به اطلاع می رساند؛
۱- سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال مطابق برنامه پیش بینی شده فدراسیون فوتبال در مجمع عمومی اخیر این فدراسیون (اسفند ۹۷) به تصویب رسید و در حال حاضر امور مربوطه در این سازمان در بحث درآمدزایی در حال پیگیری است. پر واضح است که آگاهان و متخصصان مباحث درآمدزایی و اقتصادی مطلعند امور مربوطه در بحث مارکتینگ فرآیندهای زمان بری محسوب می شوند که در این راستا به طور حتم با سیاست گذاری و تلاش های صورت گرفته در سازمان اقتصادی نتایج مثبت آن در آینده رویت خواهد شد و نمی توان انتظار داشت در مقطع کوتاهی نتیجه فعالیت چنین سازمانی که برای نخستین بار در فوتبال کشور ایجاد شده قابل رویت برای همگان باشد.

۲ – رییس محترم فدراسیون فوتبال در نشستی که در ۳۱ اردیبهشت ماه  سال ۱۳۹۸ در مجلس شورای اسلامی داشتند، از توصیه به باشگاهها در بهره وری از ظرفیت داخلی در ابعاد مختلف بازیکن و مربی سخن گفتند. عین متن اظهارات رییس فدراسیون به شرح ذیل است:  به همه مدیران باشگاه ها توصیه شده که بعد از این دیگر نمی توانند مربی خارجی یا بازیکن خارجی جدید جذب کنند، ضمن آنکه باید از لباس های ایرانی استفاده شود.

موضوعی که با توجه به شرایط اقتصادی عمده باشگاهها مورد تاکید خانواده فوتبال هم قرار داشته است. با این وجود، اظهارنظر ریاست فدراسیون بر مبنای توصیه بوده و هیچ دستورالعملی در این باره وجود نداشته است..

۳- در بحث سیستم کمک داور الکترونیکی، موضوع حائز اهمیت در گام نخست طی فرآیند آموزشی لازم برای تیم ایرانی بود. در ادامه، ظرفیت چند شرکت داخلی پیرامون این موضوع مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت که این فرآیند ادامه دارد. ریاست محترم فدراسیون فوتبال از تمامی ظرفیت های این فدراسیون در بخش های مربوطه در این زمینه استفاده کرده و خواستار تسریع در طی مراحل لازم شدند اما تجربه اجرای این طرح در سایر کشورها نیز نشان می دهد که نخستین گام ایجاد زیرساخت های لازم است و مراحل اجرای طرح همچنان با جدیت از سوی کمیته ها و بخش های مربوطه در حال پیگیری است. درباره آخرین وضعیت مربوط به کمک داور الکترونیک آخرین  اقدامات در موقع مقتضی به اطلاع عموم علاقمندان خواهد رسید.

۴- بحث استانداردسازی ورزشگاهها و مغالطه آن با حادثه تلخ جان باختن یک کودک، البته موضوعی عجیب است که توسط نویسنده محترم به آن اشاره شده است. در حالی که علاقمندان به فوتبال امسال نخستین بار فرآیند خرید بلیط را به صورت مدرن طی کرده و شاهد تغییرات اساسی در بحث استاندارسازی ورزشگاهها هستند، ارتباط دادن موضوعی که دلایل آن کوچکترین ارتباطی به موضوع استاندارسازی ورزشگاهها نداشته جای تاسف دارد. خوشبختانه با پافشاری فدراسیون فوتبال، ادارات کل ورزش و جوانان، سازمان لیگ و هیات های فوتبال و همچنین با همکاری باشگاهها گیت های استاندارد لازم در ورزشگاههای کشور نصب شده، شرایط فروش بلیط همچنین تردد و ورود و خروج تماشاگران به شکل معنی داری تغییر کرده و برای نخستین بار در کشور بلیط فروشی به صورت الکترونیک همچنین با شماره گذاری در مسابقات لیگ انجام می شود. این موضوع در مطلب منتشره در خبرگزاری وزین مهر هم به وضوح مورد بررسی قرار گرفت که برای مثال در دربی اخیر و به مدد روند استانداردسازی صورت گرفته هیچ بلیطی در بازار سیاه به فروش نرسید. قطعا و حتما مسیر مربوطه در همه ابعاد پیش خواهد رفت.

۵- در بحث توپ مسابقات لیگ برتر، رییس فدراسیون فوتبال در نشست هم اندیشی سرمربی تیم ملی با سرمربیان لیگ برتری به سازمان لیگ دستور رسیدگی به اعتراضات را دادند. در این میان، سازمان لیگ و سازمان اقتصادی در این باره در روشنگری کرده اند. با این وجود، در صورتیکه همچنان باشگاهها نسبت به کیفیت توپ اعتراضی دارند به طور حتم در این باره  اقدامات بیشتر جهت افزایش کیفیت توپ ها انجام خواهد شد.

۶- سهمیه تماشاگران در دربی از جمله مواردی بود که سازمان لیگ در این باره به جدیت موضوع را پیگیری کرد. با این وجود عدم وجود زیرساخت لازم برای باشگاه میزبان در این باره این موضوع را به تاخیر انداخت. طبیعتا علاوه بر تحولات و اقدامات ارزشمند صورت گرفته، تکمیل اینگونه برنامه های اجرایی مثبت و سازنده نیز با همکاری و تعامل همه جانبه در بازه زمانی معین صورت می پذیرد و انتظار از رسانه های وزین کشور، حمایت و همراهی در بهبود شرایط و حرفه ای سازی ساختار فوتبال کشور از جهات مختلف است. نگاه یک جانبه و منفی به چنین مقوله ای و تمرکز بر نیمه خالی لیوان قطعا تاثیر مثبتی نداشته و سازنده نخواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.