توقف آبی‌ها برابر سایپا/ دنده عقب استقلال از صدر جدول!

نخستین دیدار هفته بیست و چهارم هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه امروز بین تیم‌های استقلال و سایپا در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

استقلال که با شکست در هشتاد و نهمین دربی تهران شرایط بحرانی را تجربه کرد، برای فراموش کردن آن شکست نیاز به پیروزی در این دیدار داشت و به همین خاطر شفر تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد که مهمترین آن نیمکت نشینی رحمتی و حضور حسینی در ترکیب اصلی بود.

با این حال آبی‌های تهران که قبل از پایان سال گذشته تیمی بانشاط و خطرناک در همه دقایق بودند، در اکثر دقایق نیمه اول دیدار برابر سایپا نشانی از استقلال خطرناک را نداشتند. اما موقعیت‌هایی را هم توانستند روی دروازه شاگردان علی دایی ایجاد کنند که دفاع خوب سایپا اجازه باز شدن دروازه را نداد.

دقایق پایانی نیمه اول با حملات پرتعداد استقلال همراه بود و این تیم ارسال‌هایی از جناجین روی دروازه سایپا داشت اما در نهایت توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

استقلال برای نیمه دوم شرایط متفاوت‌تری پیدا کرد. این تیم که به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت در نیمه دوم کار را با سرعت بیشتری دنبال کرد و حملات خطرناک‌تری را روی دروازه سایپا پی ریزی کرد. در دقیقه ۶۱ روزبه چشمی به علت مصدومیت از زمین بیرون رفت و دانشگر جانشین وی شد.

با این حال ایسما و منشأ شرایط مطلوبی نداشتند و همین امر قدرت تهاجمی استقلال را کم کرده بود. با این حال این تیم صاحب موقعیت‌های خوبی شد که مهمترین آن در دقیقه ۶۷ توسط میلاد زکی پور رقم خورد که شوت محکم او را حامد فلاح زاده دفع کرد.

استقلال که در دقایق پایانی حملات زیادی را روی دروازه سایپا پی ریزی کرد در دقیقه ۸۷ می‌توانست طلسم را بشکند و گل برتری را به ثمر برساند اما ضربه سر مرتضی تبریزی را فلاح زاده مهار کرد تا یک تنه مقابل حملات آبی‌ها بایستد.

سایپا که در این دیدار نمایش خوب و قابل قبولی داشت می‌توانست در دقیقه ۹۵ به گل برتری برسد اما ضربه بازیکن این تیم از کنار دروازه بیرون رفت.

استقلال با این تساوی ۴۴ امتیازی شد و همچنان در رده چهارم جدول رده بندی باقی ماند. سایپا هم با این تساوی ۲۸ امتیازی شد و در رده ششم باقی ماند.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.