حضور ۴۵۰ شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی قرآن

مدیرتولید و امور هنری شبکه جهانی الکوثر روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اعلام این خبر افزود: مسابقه قرآنی مفازا به صورت ترتیل همراه با رعایت قوانین تجوید از ابتدای ماه مبارک رمضان در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی آغاز شد که اکنون در حال برگزاری مرحله نیمه نهایی هستیم.
سید محمد حسینی گفت: ۴۵۰ شرکت کننده از ۵۰ کشور جهان در این مسابقه شرکت کردند که ۱۰ نفر از آنان بانوان بوده اند و از این تعداد ۱۲۰ نفر وارد مسابقه و ۲۴ نفر وارد مرحله نیمه نهایی شده اند و از این تعداد پنج نفر به مرحله نهایی صعود خواهند کرد.
وی به راه اندازی سایت مفازا به نشانی www.mafazatv.com نیز اشاره کرد و افزود: آشنایی با داوران دوره های مختلف مسابقه و اطلاع از قوانین داوران از جمله امکانات این سایت است.
حسینی گفت: داوران از ۵ کشور اسلامی ایران، مصر، سوریه، عراق و لبنان در مراحل مختلف این مسابقه را داوری می کنند.
وی با اشاره به ویژگی های دوره جدید این مسابقه در رمضان امسال ادامه داد: تصویری شدن مسابقه از طریق نرم افزار «اسکایپ» و خروج از حالت تلفنی، ارائه جمع امتیازات شرکت کنندگان به صورت لحظه ای و آنلاین از طریق نرم افزار تعبیه شده در سایت که قبلا به شیوه دستی صورت می گرفت، از جمله این شاخصه هاست.
مدیرتولید و امور هنری شبکه جهانی الکوثر گفت: همچنین برای نخستین بار در این مسابقه رتبه بندی در نظر گرفته شده و متسابقین می توانند در همان لحظه حضور، رتبه خود را ببینند و از سوی دیگر امکان رای دادن مردم به شرکت کنندگان با عنوان «بهترین قاری از نگاه مخاطبان» برای اولین بار از طریق سایت فراهم شده است.
حسینی افزود: این مسابقه به دلیل پوشش بیشترین نقاط جغرافیایی جهان، هر شب از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱ بامداد پخش از شبکه جهانی الکوثر پخش می شود.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال کشورهای مختلف جهان از مسابقه و با هدف هم افزایی جهان اسلام درصدد ادامه این برنامه با عنوان «نور الهدی» بعد از ماه مبارک رمضان نیز هستیم.

**برگزاری مفازای کودکان و نوجوانان بعد از رمضان
مدیرتولید و امور هنری شبکه جهانی الکوثر همچنین با اشاره به ظرفیت مسابقه مفازا گفت: درصدد توسعه این مسابقه هستیم که برگزاری مفازای کودکان و نوجوانان بعد از ماه مبارک رمضان در این راستا خواهد بود.
حسینی افزود: مفازای کودکان در مرحله فراخوان و ثبت نام است و رویکرد این مسابقات تقلید از قاریان برجسته جهان اسلام است که در جریان آن کودکان و نوجوانان علاقه مند به شرکت در مسابقه می توانند فرازهای ارائه شده در سایت را به صورت ویدئوهای ضبط شده با صوت خود ارسال کنند.

**راه اندازی شبکه اینترنتی کودک و نوجوان
به گفته حسینی راه اندازی این شبکه با عنوان «یاسین تی وی» از طرح های دیگر شبکه الکوثر است که در آینده نزدیک در صورت تامین بودجه و تصویب ساختار صورت خواهد گرفت.
وی توضیح داد: شبکه اینترنتی کودک و نوجوان، اولین شبکه تخصصی جهان اسلام ویژه کودک و نوجوان است که مراحل تولید و دپوی تولیدات و طراحی فضای شبکه در حال انجام و تا یک ماه آینده آماده راه اندازی می شود.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.