داد و ستد یک میلیارد ورقه بهادار در فرابورس ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات امروز سه‌شنبه ۲۴ مهرماه شاخص کل فرابورس ۳۲ واحد افزایش یافت که عمده بار مثبت بر این نماگر از جانب نمادهای پتروشیمی و فلزات اساسی تا سطح حداکثر ۸ واحد رقم خورد.

بدین ترتیب نمادهای «زاگرس»، «هرمز»، «میدکو» و «ارفع» بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر آیفکس به جا گذاشتند و در نهایت موجب رشد ۱٫۶ درصدی این نماگر شدند تا آیفکس در پایان بازار در ارتفاع ۲ هزار و ۲۷ واحدی بایستد.

سهامداران بازارهای اول و دوم امروز به ترتیب تعداد ۱۴۳ و ۶۲۴ میلیون سهم را به ارزش ۵۱۱ و ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند. بازار پایه‌ای‌ها نیز امروز میزبان جابه‌جایی ۵۴۷ میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال بودند.

در بازار امروز نمادهایی همچون ثنور، سبزوا، فجام، آینده و خیمن متوقف و در سمت مقابل نمادهای ثالوند، تاپکیش، کتوکا، ثرود، هرمز و گپارس بازگشایی شدند.

روز جاری نماد ذوب‌آهن به عنوان پربازدیدترین نماد معاملاتی با دادوستد ۲۰۲ میلیون سهم به ارزش ۵۸۳ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. در تابلو بیشترین نوسان قیمت نیز نمادهایی «تاپکیش» و «کتوکا» تا سطح حداکثر ۱۰ درصد با بیشترین رشد قیمت و نمادهای «ثرود» و «حآسا» با بالاترین افت قیمت روبه‌رو شدند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز ۲۳ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۸۴۴ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت. در این بازار اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن و ملی در بازه قیمتی ۴۸۲ هزار تا ۶۳۶ هزار ریال نوسان کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملات در میان ETFها صدرنشین شد و سرمایه‌گذاران بازار اوراق با درآمد ثابت نیز ۴ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۳ هزار و ۷۰۶ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

در بازار ابزارهای نوین مالی شنبه هفته آتی ۲۸ مهرماه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۷۰۸» برای نخستین بار عرضه خواهد شد. تعداد کل این اوراق ۱۰ میلیون ورقه و تاریخ انتشار آن ۲۳ تیرماه جاری است. همچنین این سری اسناد خزانه در تاریخ ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸ سررسید خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.