داورزنی: ۳۰ میلیارد از بدهی کشتی مالیاتی است/ امیدوارم انصاری‌فرد شرایط پرسپولیس را بهتر کند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از تلاش برای حل مشکل مالیات عملکردی ۳۰ میلیارد تومانی فدراسیون کشتی خبر داد و اضافه کرد: امیدوارم با انتصاب آقای انصاری‌فرد با توجه به شناختی که از شخصیت و رفتارش دارم، شرایط بهتری برای ادامه فعالیت باشگاه پرسپولیس رقم بخورد.

به گزارش خبرنگار خبر تصویری ، محمدرضا داورزنی در گفت‌وگویی،  در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس تهران، افزود: متولی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران، دولت است و برای ورزش کشور این دو باشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

وی با بیان اینکه همواره گفته‌ام که هر زمان حال این دو باشگاه خوب باشد، حال فوتبال و در کلان‌تر حال ورزش کشور خوب است، اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های وزیر ورزش و جوانان بحث اداره و ترکیب هیئت‌مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران است.

داورزنی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان، واگذاری دو باشگاه است و در همین خصوص دولت سال گذشته مصوبه‌ای را انجام داد، اظهار کرد: مکانیزم اجرایی این مصوبه با مصوبه مجلس تغییر کرد که در تلاشیم یا این مصوبه را اصلاح کنیم یا براساس آنچه تاکنون اتفاق افتاده و قرار بود از طریق مزایده فرآیند واگذاری انجام شود، مصوبه مجلس را بگیریم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که این موضوع انجام‌نشده است، وزارت ورزش و جوانان این حساسیت را دارد که این دو باشگاه با کمترین مشکل اداره شوند، خاطرنشان کرد: در خصوص انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس تهران، از بین گزینه‌های مختلف باوجوداینکه تمامی گزینه‌ها شرایط لازم را داشتند اما هیئت‌مدیره به‌واسطه تجربه، سابقه و عملکرد آقای انصاری‌فرد در پرسپولیس بر روی نام وی به جمع‌بندی رسید و به‌طور حتم از توانمندی سایر گزینه‌ها استفاده خواهد شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم با انتصاب آقای انصاری‌فرد با توجه به شناختی که از شخصیت و رفتارش دارم، شرایط بهتری برای ادامه فعالیت باشگاه پرسپولیس رقم بخورد.

وی در پاسخ به سؤال ایسنا در خصوص مشکلات مالی مطرح‌شده فدراسیون کشتی از سوی علیرضا دبیر، افزود: یکی از عمده‌ترین بحث‌ها و مشکلات فدراسیون‌های ورزشی بحث مالیات عملکرد است که به تعبیر فدراسیون‌ها شامل حال آن‌ها نباید شود.

داورزنی با بیان اینکه فدراسیون کشتی با بدهی ۳۰ میلیارد تومانی در بحث مالیات عملکرد مواجه است، خاطرنشان کرد: در همین زمینه جلسه خوبی بین وزیر ورزش و جوانان و وزیر اقتصاد و امور دارایی و مسئولان سازمان مالیاتی برگزار شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های قانونی برای حل این مشکل بزرگ استفاده کنیم اما فدراسیون‌ها موظف هستند که مالیات حقوق و تکلیفی خود را بپردازند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فدراسیون کشتی همین مالیات ۳۰ میلیارد تومانی بود، تصریح کرد: البته این موضوع مشکل فدراسیون‌ها و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم بوده و در تلاش برای حل آن هستیم.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.