رکورد تولید ماهانه کارخانه فولاد بافت به ۶۹ هزار تن می‌رسد

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: ظرفیت اسمی تولید سالانه کارخانه فولاد بافت ۸۰۰ هزار تن است که به رکورد تولید ماهانه ۶۹ هزار تن در مهر ماه خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی خبر تصویری ؛ صادق جاهد خطیبی در جلسه معارفه مدیرعامل شرکت احیا استیل بافت اظهار داشت: اویل امسال کارخانه را راه‌اندازی کردیم، ظرفیت کارخانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است که به رکورد تولید ماهانه ۶۹ هزار تن در مهر ماه خواهیم رسید که یک رکورد فوق‌العاده است.

وی بیان کرد: بالغ‌ بر ۱۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در فاز اول کارخانه انجام‌ شده است و ۲۴۵ نفر اشتغال مستقیم دارد و با پیمانکارهای که در فاز اول مشغول هستند چیزی بالغ‌ بر ۸۰۰ نفر مشغول به کار هستند که عمداً از نیروی بومی استفاده ‌شده است.

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان با اشاره به اینکه نباید خام‌فروشی انجام شود، گفت: افتتاح رسمی فاز یک و کلنگ زنی فاز دوم کارخانه که شامل واحد گندله‌سازی با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن و واحد بریکت سازی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن که کارهای ابتدای قرارداد انجام‌ شده است و منتظر هستیم سازمان برنامه‌ و بودجه مجوز نهایی فاینانسش را به بانک عامل که بانک صنعت و معدن است اعلام کند.

خطیبی خاطرنشان کرد: قول داده‌اند که این ماه اتفاق خواهد افتاد و به‌محض اینکه اتفاق بیفتد فاز دوم را با حضور مقامات کشوری کلنگ‌زنی خواهیم کرد و امیدوار هستیم با راه‌اندازی فاز دوم حدوداً ۷۰۰ نفر به شکل مستقیم اشتغال ایجاد کنیم و غیرمستقیم بالغ ‌بر ۷ هزار نفر مشغول به‌کار خواهند شد.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.