فرمانده قرارگاه اربعین ناجا : پلیس ایران مسئولیت اجرایی در عراق ندارد/ مشکلی در مرز مهران وجود ندارد

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا تاکید کرد که هیچ مشکلی در مرز مهران وجود ندارد.

به گزارش خبر تصویری، سردار محسن فتحی زاده در حاشیه هشتمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی کشور که پیش از ظهر امروز در مقر ناجا برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در مورد بازگشایی مرز خسروی اظهار کرد: مشکلاتی از طرف کشور عراق در مرز خسروی وجود داشت و از طرف ایران هیچ مسئله‌ای نداشتیم به همین دلیل نیز ما گفته بودیم که هر زمان مشکلات از سوی طرف عراقی رفع شود مرز باز خواهد شد.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا درباره وضعیت تردد در مرز مهران نیز گفت: هیچ مشکلی در مرز مهران وجود ندارد و تردد در حال انجام است. ما سال گذشته در یک روز عبور ۱۸۹ هزار نفر را ثبت کردیم. بنابراین امسال نیز هیچ مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و مردم و پلیس با مشارکت یکدیگر آن را مدیریت خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا درباره وضعیت کشور عراق در آستانه اربعین گفت: امنیت در کشور عراق برقرار است و دولت و پلیس عراق نیز در آماده باش هستند. ضمن اینکه مردم عراق نیز مردم اربعینی و مهمان نوازی هستند و می‌دانند در این ایام چطور از زائران و مهمانان خود استقبال کنند.

وی در مورد اینکه آیا پلیس ایران در کشور عراق نیز اقداماتی را انجام خواهد داد یا خیر؟ گفت:‌ ما در کشور عراق هیچ مسئولیت اجرایی نداریم.

سردار فتحی زاده در مورد مرزهای چذابه و شلمچه گفت: هیچ مشکلی در این مرزها نیز نداشتیم و تردد در این دو مرز و همچنین مرز مهران از ابتدای ماه محرم و این ایام که تعداد زائران افزایش یافته، بدون هیچ مشکلی انجام شده است.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.