قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۲/۲۸|رشد ۲درصدی در یک هفته

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱سنت معادل ۰.۶درصد کاهش به ۷۲دلار و ۲۱سنت رسید اما رشد قیمت هفتگی حدوداً دودرصدی را به‌ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۳ هفته گذشته بود.

روز جمعه قیمت جهانی‌نفت به‌دلیل نگرانی از افت تقاضا کاهش داشت اما به‌دلیل تشدید نگرانی‌ها از تبعات اختلافات سیاسی میان تهران و واشنگتن رشد قیمت هفتگی را به‌ثبت رساند.

در حالی که وزیر امور خارجه ایران در تلاش برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و نجات توافق هسته‌ای است، تهران در واکنش به اعزام ناو جنگی آمریکا به منطقه گفته به‌راحتی قادر به هدف قرار دادن کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج فارس است.

تحریم‌ها علیه ایران موجب شده تا صادرات نفت این کشور در ماه می باز هم کاهش یابد

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت معادل ۰٫۶ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید اما رشد قیمت هفتگی حدوداً دودرصدی را به‌ثبت رساند که اولین رشد هفتگی در ۳ هفته گذشته بود.

قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۱۱ سنت کاهش به ۶۲ دلار و ۷۶ سنت رسید و رشد هفتگی حدوداً ۱٫۷درصدی را پشت سر گذاشت.

روز جمعه افت شاخص‌ها در بورس آمریکا به‌دلیل نگرانی از تشدید تنش تجاری بین آمریکا و چین موجب شد تا قیمت نفت افت کند.

رسانه‌های چینی موضع سرسختانه‌ای در قبال اختلافات تعرفه‌ای دو کشور گرفته و نوشته‌اند جنگ تجاری تنها موجب قدرتمندتر شدن چین خواهد شد و هرگز این کشور را به‌زانو در نخواهد آورد.

در تازه‌ترین تحولات منطقه خاورمیانه، ائتلاف به‌رهبری عربستان چندین حمله هوایی را علیه مواضع حوثی‌ها در یمن انجام داد و چندین غیرنظامی را به خاک و خون کشید. افزایش تنش‌ها در منطقه ترس از ایجاد اختلال در عرضه نفت را افزایش داده و موجب بالا رفتن قیمت‌ها شده است.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.