وزیر راه و شهرسازی: امروز از ظرفیت طراحی و ساخت محصول برخورداریم

 وزیر راه و شهرسازی گفت: مهمترین مساله ما در این سال ها این بود که قدرت طراحی و خلق محصول را به دست آوریم ‌و امروز از ظرفیت طراحی و ساخت یکپارچه برخورداریم.

به گزارش خبرنگار سایت خبر تصویری، «محمد اسلامی» عصر چهارشنبه در مراسم  تجلیل از چهره های ماندگار سازمان صنایع هوایی اظهار داشت: در انقلاب اسلامی هرگاه با باور و اطمینان حرکت کردیم به نتایج درخشان رسیدیم.
وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی فضا به شکلی بود که متخصصان ایرانی اجازه دست زدن به هواپیما را نداشتند اما پس از انقلاب سخت ترین تحریم‌ها را تجربه کردیم و همواره برای تامین قطعات دچار مشکل بودیم.
اسلامی ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا جت جنگنده ‌و آموزشی و پهپادهای ما از مسیر طراحی و ساخت در داخل کشور تولید شده اند البته این یک مسیر طولانی است که همچنان ادامه دارد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مهمترین مساله برای ما طی این سال ها این بود که قدرت طراحی و خلق محصول را به دست آوریم ‌و امروز از ظرفیت طراحی و ساخت یکپارچه برخورداریم.

اسلامی خاطر نشان کرد: اگر در بخش هواپیمای تجاری هم یک حرکت مصمم و یکپارچه انجام می دادیم در این بخش دستاوردهای خوبی می داشتیم اما امروز هم دیر نشده است و با استفاده از قدرت دانش بنیانی که در کشور وجود دارد می توانیم به سطوح خوبی برسیم.

نظر خود را اضافه کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.